Hygge

15:57

Hygge  to Duńska filozofia szczęścia,polega na odnajdywaniu szczęścia w drobnych,codziennych rzeczach.Logiczne,prawda?A za razem tak niepraktykowane przez nas.Nie przywiązujemy uwagi do tych "małych" rzeczy,które warto zauważać i czerpać z nich radość. Nie ma nic piękniejszego,niż zapach świeżego chleba z rana,czy zapach świeżo zmielonej kawy.
Nasze życie jest ciągłym pośpiechem i stresem,wiele rzeczy "musimy"a niekoniecznie mamy ochotę to robić.Nasze plany,marzenia odchodzą na dalszy plan,z czasem w zapomnienie..a życie ucieka nam przez palce. Dlatego z życia staram się czerpać jak najwięcej się da,aby kiedyś przy herbacie powiedzieć "to było życie!"Warto czerpać radość z każdej możliwej rzeczy.


 1.Oczyść swój umysł
 Chyba nic nie wpływa na mnie bardziej relaksująco po ciężkim dniu jak,gorąca kąpiel w wannie a w tle roznosi się zapach ulubionej waniliowej świeczki.."chwilo trwaj".Unosząca się para wodna sprawia wrażenie zatrzymania się czasu..do czasu...aż ktoś za drzwi wyrwie nas krzykiem "długo jeszcze?". Kolejnym sposobem na oczyszczenie się po ciężkim dniu jest solidny trening po którym nie czuje już niczego..a wtedy czuje się wspaniale.


2.Druga osoba
Mama,siostra,brat czy chłopak,nic nie odrywa tak od rzeczywistości jak osoby które są dla nas
ważne,czasem zwyczajna rozmowa z chłopakiem działa na mnie jak najlepsze antidotum na całe
zło.Wystarczy,że się do niego przytulę a cała złość spada,wszystko inne nie istnieje,a jego ramiona to najcieplejsza oaza spokoju.Kto by pomyślał,że osoba która denerwuje mnie najbardziej na świecie,będzie równocześnie moim wyciszeniem :)

3.Planuj
Nie daj się czasowi..go zawsze będzie mało,a doba zawsze będzie miała tylko 24 godziny.Przemijający czas to wieczna presja każdego człowieka.Wieczorem przy ulubionej herbacie spisz sobie wszystko to,co chcesz zrobić następnego dnia.Pod koniec planowanego dnia będziesz mogła skreślić wszystkie wykonane czynności i zobaczysz jak bardzo produktywna byłaś,co zmotywuje Cię do dalszego działania.

4.Hobby
Nic mnie nie nakręca bardziej niż moje pasje,gotowanie,pisanie,sport..aż chce się wstać nawet w poniedziałek rano,gdy wiem,że za chwile czeka mnie trening albo pisanie postu dla Was.Pasja to rzecz,która nas rozwija i którą my musimy rozwijać,nie zaniedbaj tego!Jeśli lubisz pisać-załóż bloga,dziel się tą pasją ze wszystkimi,kochasz ćwiczyć?- szukaj siłowni i do dzieła.Pasje to idealna odskocznia od pracy czy uczelni.
Otaczaj się pozytywnymi ludźmi...podziwiaj każdego dnia świat na nowo...uśmiechaj się...szanuj...kochaj...bądź szczęśliwy 


You Might Also Like

9 komentarze

 1. Bardzo przydatny i mądry wpis. Ja też od pewnego czasu staram się dostrzegać małe rzeczy i się z nich po prostu cieszyć :)
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie jestem na tak z każdym punktem!! Cieszmy się w życiu z małych rzeczy!! :D

  Pozdrawiam :D
  Obserwuję :D

  Jagoda z mrsblueberry3.blogspot.com :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne rady, warto czerpać radość z robienia małych rzeczy :)

  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny Blog *.*
  Miło na niego wchodzić <33!

  Co powiesz na wspl obs ? ;)


  http://believeinhimselfx33.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię poczytać sobie czasem takie mądrości i cytaty, też jeśli chodzi o relaks, uwielbiam kąpiel i pięknie pachnące świeczuszki :)
  Zapraszam i buziaki od VISSIEN-klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne rady - dają do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Musisz postanowić, że nie zrezygnujesz dopóki nie osiągniesz celu" notuję cytat!
  Pozdrawiam, mój blog ←

  OdpowiedzUsuń
 8. piekne porady! zgadzam sie!! :)

  Zapraszam do mnie: http://roxyolsen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Subscribe